Skočiť na obsah

Spoločná tlačová správa z prvého stretnutia predsedov Najvyššieho súdu a Špecializovaného trestného súdu

foto STS Pezinok Zobraziť fotogalériu

Pezinok, 11.08.2020 - V Pezinku sa dnes stretol predseda Najvyššieho súdu SR Ján Šikuta s novovymenovaným predsedom Špecializovaného trestného súdu Jánom Hrubalom. Prvé stretnutie bolo zamerané na budúcu spoluprácu medzi oboma súdmi. Ján Šikuta na stretnutí spoločne s vedúcou kancelárie NS Zuzanou Flakovou zaželali Jánovi Hrubalovi a celému súdu veľa úspechov.

Predseda Najvyššieho súdu v diskusii ocenil snahu o väčšiu otvorenosť špecializovaného trestného súdu voči verejnosti a médiám do budúcna, ktorú Ján Hrubala avizoval už pred nástupom do novej funkcie.

Predseda špecializovaného trestného súdu na stretnutí aj v mene sudcov vyjadril vďaku za zorganizovanie stretnutia hneď v prvých dňoch po jeho menovaní. Okrem iného uviedol: „V rámci veľmi otvorenej debaty sme ja i moji kolegovia zdôraznili potrebu zintenzívnenia komunikácie nielen medzi vedeniami súdov, ale aj medzi kolégiami našich súdov“. Konkrétne termíny s predsedom trestnoprávneho kolégia Najvyššieho súdu plánujú dohodnúť na najbližšie obdobie.

V tejto súvislosti Ján Šikuta zdôraznil možnosť pre sudcov Špecializovaného trestného súdu, ako i sudcov všetkých krajských súdov, pôsobiť počas jedného roka na Najvyššom súde v rámci v týchto dňoch vypísaného výberového konania na dočasné pridelenie sudcu. „Pomôže to dočasne vyriešiť poddimenzovaný stav na Najvyššom súde, no zároveň poskytne sudcom z nižších súdov príležitosť pre profesionálny rast“, uviedol.
Fotografie z návštevy na Špecializovanom testnom súde si môžete pozrieť tu:
 

Skočiť na navigáciu